תרגול יומיומי של יוגה

 יש ימים שאנחנו קמים בבוקר והראש מרגיש כבד, מן ערפל סמיך עוטף ולא מרפה, מכביד על המחשבות ולא מאפשר לנו לזוז. לא מאפשר לזוז בראש, לזוז במחשבה, וגם לא מאפשר לזוז בגוף.  הנשימה שטוחה, לא מליאה, החזה לא מתמלא בשאיפה וקשה לרוקן את הבטן בנשיפה.  הגוף? הגוף בכלל מרגיש גרוטאה, הגב לא משהו, הכול חלוד, אין כוח לזוז.

מכירים?

ברור.  כולנו מכירים ימים כאלה.

אז זהו, שהפתרון למצב כזה טמון ביכולת שלנו להזיז את עצמנו, להזיז את עצמנו מתוך המצב חסר הכוחות הזה, להזיז את עצמנו מתוך ידיעה, מתוך זיכרון שעוד מעט, עוד דקות ספורות, ההרגשה שלנו תהיה לגמרי אחרת.

הידיעה הזו מצליחה להזיז אותנו ולגרום לנו לעשות את התנועות הראשונות.  התנועות שמכניסות אותנו לשגרת תרגול, כניסה למצב של תרגול  של סדרת תרגילים מוכרים, בתוך התרגול תרגיל אחד זורם לשני, תרגיל מושך תרגיל ? וככה עשר, עשרים דקות.

הבוקר, הוא בדרך הכלל החלק ביום שהזמן עומד לרשותנו.  לפני הטלפונים, לפני שחובות והמטלות קופצות לראש סדר העדיפויות, לפני שהבית מתעורר, לפני הקפה.

ביוגה מוכרות סדרות רבות של תרגילים המהוות סט שלם של תרגילים שמעביר אותנו מתרגיל לתרגיל וגורם לנו להפעיל את כל הגוף, לפתוח ולהזרים את כל ערוצי האנרגיה שלנו, להשקיט את הראש, למצוא בהירות ומיקוד בתוך הערפל והכבדות.

ברכת השמש היא סדרה מסוג זה.  יש לה גרסאות רבות ובכולן טמונה המחשבה של הפעלה שלימה ואיזון של הגוף הפיזי, המנטאלי והמחשבתי.

חמשת הטיבטנים היא סדרה אחרת שלעל פי שמה מגיעה מטיבט, גם בסדרה זו טמונה מחשבה ויכולת להעביר אותנו ממצב של כובד, ערפל וקושי לזוז למצב של בהירות, חדות וקלות תנועה.

נשאר להתמודד עם העצלנות, עם הקול הפנימי שברגע האמת יגרור אותנו לנייחות, לכוס קפה, לדחייה של התרגול ליום אחר, לזמן אחר, לחיים אחרים.  האמת שצריך להחליט.  צריך לבחור ברצון לתרגל, לא בבוקר התרגול, יום קודם.  לחשוב על זה, לבחור ולשמור את הבחירה הזו מול עיננו.  אם נחזיק את הבחירה ולא נרפה, רוב הסיכויים שנמצא עצמנו מתרגלים.

ותזכרו, תרגול עושה טוב.

מומלץ לעשות את הצעדים הראשונים לעולם זה בהנחיה של מורה ליוגה .  מישהו שיראה אותנו, יבין איפה אנחנו נמצאים ויתאים לנו תרגול שנכון לנו.  מישהו שילווה אותנו אל תוך העולם המדהים הזה, עולם היוגה.  לאחר מספר שבועות של הנחייה אין כול מניעה להמשיך ולתרגל לבד. מוזמנים להצטרף לערוץ היוטיוב שלנו ולתרגל איתנו.

יוגה בראש פינה - יוגה בצפת - יוגה בצפון - יוגה בגליל

יוגה בראש פינה – יוגה בצפת – יוגה בצפון – יוגה בגליל

יוגה בגליל – יוגה בצפון – יוגה בצפת – יוגה בראש פינה