אודות צפת היוגה

הסטודיו הוקם ע"י עינת ועודד בשנת 2011 מתוך מטרה להקים בית ליוגה.  מקום שמשלב גוף ונפש מתוך מטרה להגיע לאיזון פנימי.  המקום הוקם תוך שימוש בעקרונות חשיבה שמקורם בידע של "פיזיקה משפחתית" שפיתחה אירנה אוסוסקין.

יוגה בצפון - יוגה בצפת - יוגה בגליל - יוגה בראש פינה

יוגה בצפון – יוגה בצפת – יוגה בגליל – יוגה בראש פינה

עודד פורר מתרגל יוגה כ- 30 שנים ומלמד יוגה כ- 20 שנים.  מלמד יוגה בצפון כ- 15 שנים. בעל  תעודת מורה בכיר ממכללת ווינגייט – ויג'נאנה יוגה בהדרכת אורית סן-גופטה.  מורים נוספים : זיוה כנרות, דונה הולמן (איטליה), רודרה דב ואושה דווי (רישיקש, הודו), איינגר.  השתלמויות בארץ ובעולם לפרקי זמן של מספר שבועות החל משנת 1984 ועד היום.

שיטת הלימוד הייחודית משלבת מהלך אנרגטי כולל המביא את המתרגל לאיזון, ריכוז ורגיעה תוך הגמשת הגוף וחיזוקו. ויג'נאנה יוגה הוא אימון המבוסס על הפילוסופיה של סרי ארובינדו (Sri Aurobindo) הטוענת שכל החיים הם יוגה ולא רק אותם רגעים בהם אנו על המזרון. האימון כולל מדיטציה, תרגילי נשימות ותנוחות המבוצעות לרוב בזרימה, אך בקצב מתון המאפשר חיפוש אחר דיוק של הגוף והתודעה בתנוחות.  ויניאסה היא שיטת תרגול השמה דגש על המתרגל, על צרכיו ועל יכולותיו.  בשיטה זו מושם דגש רב על השילוב בין תנוחות יוגה סטאטיטת לתנוחות הנעשות תוך זרימה, דגש על רצף התרגול מתוך מחשבה על איזון בין מערכות הגוף השונות ועל הקשר בין תנוחה לתנוחה.  ויניאסה הנה תולדת הידע של המורה ההודי קרישנמצ'ריה, כפי שהועברה למערב ע"י בנו דסיקצ'אר.

עודד בעל הכשרה וניסיון רב בעיסוי יפני מונחה מרידיאנים , דיקור סיני ורפואת צמחים ע"פ האיור וודה.  משלב בהוראת היוגה את תפיסת בריאות הגוף והאיזון על פי הרפואה המזרחית.

בעל תואר שני במחלקה לאיכות הסביבה, האוניברסיטה העברית ירושלים.